Dviračių supergreitkelis Norvegijoje

Skandinavijos šalis vėl mėgina pavaizduoti visą likusį pasaulį kaip tinginių, perdėto komforto šalininkų ir planetos niokotojų masę, kurios supratimas apie tvaraus gyvenimo būdo pasirinkimą tolygus Neandertalietiškai mąstysenai. 
Norvegija viena atšiauriausių Europos vietovių investuoja apie milijardą eurų į dviračių supergreitkelių tinklą. Miesto laboratorija pranešime skelbia, kad dešimt dviejų juostų dviračių kelių bus nutiesti aplink didžiausius Norvegijos miestus. Platus dviračių supergreitkelis suprojektuotas tiek kelionėms mieste, tiek ilgų nuotolių atstumams įveikti. 
Nauja dviračių kelių infrastruktūra sukurta, kad padėtų gyventojų plaučiams sustiprėti ir palaikyti gerą savijautą. Investicija yra labiau adresuota kovai prieš klimato kaitą bei tuo pačiu pabrėžiama visokeriopa nauda aplinkai. 
Norvegija stengiasi padidinti kasdienius važiavimus dviračiu iki 20 % dar iki 2030-ųjų metų. Nors dviračių sportas Norvegijoje nėra itin patrauklus dėl oro permainų ir kalnuotų vietovių. Bei oponentai išreiškia nuomonę, kad tai lėšų švaistymas ir geriau atstatyti geležinkelį. Tačiau, pati Norvegijos tauta mato, tai kaip puikią investiciją į tvaresnę ateitį.