„Ekrano jachta“ – Ekranoplano atgimimas

Jaronas Dicksonas, Monašo universiteto Australijoje studentas ir dizaineris, sukūrė vandeniliu varomos plaukiojančios jachtos koncepciją. Pavadino ją – „Ekrano jachta“ pagal žymią Sovietų Sąjungos sukurtą nuostabią transporto priemonę – Ekranoplaną.

Ekranoplanas – didžiulė, Sovietų Sąjungoje sumanyta transporto priemonė. Tai pusiau lėktuvas, pusiau valtis su trumpais sparnais. Ji gali čiuožti vandeniu arba žemės paviršiumi, naudodama ekrano efektą (wing-in-ground effect).

Lėktuvas gali judėti slysdamas virš žemės ant oro pagalvės esant aukštam slėgiui, sukurtam tarp sparnų ir paviršiaus. 

Tai ką pastatė sovietai buvo masyvi, 550 t sverianti transporto priemonė, kuri turėjo būti 66 pėdų aukštyje virš vandens lygio ir nuvažiuoti 450 mylių per valandą kartu su transporto priemonėmis ir kariuomene viduje. Dar žinoma kaip „Kaspijos jūros pabaisa“, tačiau, galiausiai, po Sovietų Sąjungos žlugimo jos gamyba buvo nutraukta. 

„Ekrano jachta“ kaip degalus naudoja vandenilį ir kaip šalutinius produktus išskiria vandens garus ir vandenilį. 

Tai ekrano efekto  principu veikianti transporto priemonė, kuri iki 2025 m. taps tinkama nuolatinai gyventi. Jachta skrenda tik 4 m virš vandens aukštyje. 

Žmonėms, kurie nori išleisti pinigų ir įsitikinti, kad jūrų kelionės gali būti efektyvios ir sklandžios be gamtos žalojimo – tai bus puikus pirkinys. Vienas dalykas yra tikrai aiškus, „Ekrano jachta“ taps naujais namais tiems, kurie taps jachtos savininku ir bus toli nuo tradicinių.