Elektrinis hidrociklas – mėgstantiems dideliu greičiu gulinėti ant vandens

Neseniai Kanuose (Prancūzija) vykusioje parodoje „Boat Show“ vandens žaisliukų buvo pristatyta lig valiai. Vienas iš įdomiausių – netipiškas prancūziškas elektrinis vandens motociklas „Exoconcept“.

Nepaisant sportiškos išvaizdos, hidrociklas sukurtas ne besivaikantiems greičio rekordų, o tiems, kurie mėgsta malonų ir aktyvų laisvalaikį ant vandens ir pasiryžę už vandens transporto priemonę pakloti nuo 10 iki 27 tūkst. JAV dolerių. Koncepcinis vandens motociklas išskirtinis tuo, jog vandens telkinių paviršius juo „vagojamas“ ne visai įprastai – ant hidrociklo ne sėdima ar stovima, o gulima.

Išvaizdus vandens pramogų aksesuaras išvysto 50 km/h greitį, tačiau daugiausia įspūdžių teikia ne greitis, o hidrociklo vairuotojo pozicija: gulėti ant pilvo ir dideliu greičiu lėkti nebūtinai lygiu vandens paviršiumi – gana ekstremali pramoga. Pabrėžiama ir tai, jog šitaip įsitaisęs vairuotojas jaučiasi tarsi gulėtų vos vos virš vandens paviršiaus.

Manoma, kad šiais vandens bolidais prekiauti bus pradėta jau metų gale. Pirkėjams turėtų būti siūlomos dvi versijos: 29 kg svorio (neįskaičiuojant baterijų svorio) modifikacija ir kur kas brangesnė 19 kg modifikacija iš anglies pluošto. Ličio-geležies-fosfato baterijos žymiai padidina hidrociklų svorį (naudojant 4-6 baterijas, vandens motociklo svoris padidėja 20-30 kg). Pirkėjas galės išsirinkti ir hidrociklo variklį – 3,5, 4,5 ar 7 kW galios.