„Ford“ tęsia eksperimentus – saulės energija varomas automobilis

Ko gero kiekvienas esate matę katę ar šunį, kuris sekioja saulės spindulį, norėdamas dar labiau sušilti. Panaši idėja atsirado automobilių gamintojo „Ford“ inžinierių galvose. Kompanija anonsavo naują prototipą, kuris rinks saulės energiją ir šitaip pakraus hibrido akumuliatorius.

Šiam projektui panaudota C-MAX automobilio bazė, o nuo standartinio modelio pastarasis skiriasi stogo konstrukcija. Joje sumontuota saulės energijos kolektorius, kurį kūrė „SunPower“ korporacija. Kaip teigia gamintojas, uždėjus saulės kolektorių ant stogo, įkrauti automobilio akumuliatorių nepavyktų, nes šie galėtų surinkti tik 300W-350W energijos. „Ford“ inžinieriai, norėdami vis tiek sukurti visiškai pasikraunančias baterijas, ėmė ieškoti sprendimo.

Gamintojas pradėjęs bendradarbiauti su Technologijos Institutu Atlantoje, sukūrė specialų stogą, kuris sustiprina gaunamą saulės energiją net aštuonis kartus. Norint, kad šviečiant saulei būtų surenkama visa galima energija, „Ford“ taip pat sumontavo sistemą, kuri leis automobiliui judėti į priekį ir atgal, pagal saulės spindulių padėtį. Kompanija teigė, jog visą dieną automobilis
paliktas įsaulėje, gali surinkti apie 8 kWh energijos, o tai atstoja keturias valandas normalaus krovimo. Taip pat šis prototipas turi įprastą elektrinių automobilių krovimo lizdą.

Šis automobilis kol kas tėra tik eksperimentas, suprantama, jog jei ir kada saulės energiją renkantys automobiliai pasirodys rinkoje, pasisekimo jie sulauks tik saulėtose vietovėse.