Greitoms kelionėms – perdirbto plastiko dviračiai „Frii“

Dviratis, pagamintas iš plastiko atliekų, yra nuostabi idėja, tiesa? Tai yra būtent tai, ką Izraelio pramonės dizaineris Dror Peleg sėkmingai ir įgyvendino. Pakrikštyti „Frii“ vardu, dailiai sukonstruoti dviračiai taps naudingu miesto transportu.

Atskiri komponentai buvo sujungti į modulinę struktūrą dėl kurios vienos pavaros dviratis tapo lengvu ir labai spalvingu. Jis gali būti naudojamas trumpoms, greitoms kelionėms miesto ribose.

Didžiausias ir svarbiausias šio dviračio komponentas yra jo rėmas. Visos kitos dalys yra tiesiog prijungtos prie jo. Speciali grandinė per dantratį sujungia galinį ratą su rėmo apačia.

Siekiant sukurti patvarų dviratį 20 colių plastiko ratai buvo sutvirtinti su stipriomis trumpomis šakėmis ir kietomis padangomis, kurios buvo suleistos per ratlankius.

Šis dviratis neturi rankinių stabdžių, tačiau BMX stabdžių sistemos stebulės leis jį sustabdyti pedalus pasukus atgal. „Frii“ sėdynė taip pat gali pasirodyti nepatogi, tačiau nepamirškime, jog „Frii“ dviratis yra skirtas tik trumpoms kelionėms.

Be to, šio dviračio kūrėjas taip pat pasiūlė, kad vietinės miestų valdžios galėtų lengvai sukurti šiuos dviračius iš plastiko atliekų, susikaupusių miestuose, o tai padėtų pasiekti 2 tikslus: pirma –  sumažintų taršą ir antra – būtų efektyviai sunaudojamos neskaidžios plastikinės atliekos.