Hamburgas po 20 metų – be automobilių

Vokietijos miestas Hamburgas su beautomobile infrastruktūra. Teigiama, kad miestas siūlo Žaliąjį susisiekimo tinklą (Green Network), kuris su laiku panaikintų gyventojų poreikį automobiliams, o kelių sistema būtų pertvarkyta į dviračių ir pėsčiųjų takus.     
Hamburgo valdžios atstovai sutinka, kad atsisakyti automobilių nėra taip lengva. Tačiau valios ir ryžto netrūksta tikslui pasiekti. Planuojama, kad Žaliasis tinklas galutinai sukonstruotas per ateinančius 15-20 m. Žalieji keliai bus nuvesti iki didžiųjų parkų, žaidimų aikštelių, bendruomenės sodų ir kapinių. 
Globalinis atšilimas yra viena didžiausių šių dienų modernaus pasaulio grėsmių. Jis ir pastūmėjo Hamburgo gyventojus keistis ir stengtis gyventi aplinkai draugiškoje vietovėje. Klimato kaitos duomenys parodė, kad per praėjusius 60 m. miesto vidutinė temperatūra pakilo 9°C. Taip pat 20 cm pakilo jūros lygis. 
Situacijai klostantis ta pačia eiga reikalai gali pasisukti dar blogesniu scenarijumi. Žaliojo tinklo planas Hamburgo gyventojams yra gelbėjimosi ratas, kuris užtikrins mažiau užterštą aplinką ir sustabdys kylančios temperatūros padarinius visai miesto infrastruktūrai.