Tvaraus dizaino iššūkiai

Dizaineriai linkę į aplinkos tausojimą yra kaip slaptieji agentai. Jie įsifiltruoja į architektūros, mados, produktų dizaino, sveikatos ir transporto sistemų sferas. Jų tikslas sukurti, tai kas pasitarnautų žmonijai ir aplinkai, kurioje gyvename. 
Biologinė mimikrija yra mokslas atsižvelgiantis į aplinkoje esančias struktūras ir mėginimas pasisemti idėjų iš gamtoje vykstančių procesų. Architektai savo vaizduotėje kuria statinius, pastatytus remiantis gamtos struktūros elementais, o ne betonu. Tokios struktūros yra tvirtesnės ir reikalauja mažiau iškastinių resursų. 
Medžiagų tyrinėtojai išrado aplinkai draugiškus fasado dažus, kurie puikiai valomi nuo aplinkos teršalų. ‘Lotusan’ dažai pagaminti pagal lotuso lapo struktūrą. Mikroskopiški gumbai ir plaukeliai verčia vandenį nutekėti paviršiumi ir kartu pasigriebti purvo daleles. Paviršius padengtas tokiais dažais yra atsparus sąmanojimui bei dumblių veisimuisi, todėl tai eliminuoja reikiamybę valyti sienas pramoniniais chemikalais. 
Tvarūs dizaineriai stengiasi kiek galima pagerinti aplinkos kokybę ir pašalinti negatyvius veiksnius savo projektų dėka. Jie kuria ilgalaikius, kokybiškai pagamintus produktus, kurių kokybės ir kainos santykis nusveria pigius, kenksmingus produktus. Tvarumo idėjomis pasižymintys dizaineriai stengiasi palaipsniui panaikinti monolitinius vartotojiškumo blokus. Jie tiesiogiai mėgina išvaduoti ir išgelbėti pasaulį.